Baccara

Rozmiar: 20918 bajtów

Albumy:
Baccara Baccara 1977
Light my fire 1978
Colours 1979
Bad Boys 1981
New Baccara Fun Fun Fun 1990
Made In Spain 1999
Face to Face 2000

Wazniejsze single:
Yes Sir I Can Boogie 1977
Koochie-Koo 1977
Granada 1977
Sorry, I'm A Lady 1977
Darling / Number One 1978
Parlez-vous francais 1978
The Devil Sent You To Lorredo 1978
Ay, Ay Seilor 1979

Opracowanie: ElfkaBiografia:
Baccara - duet z Hiszpani. A śpiewały w nim Mayte Mateus (Matee Matheos) oraz Maria Mendiola (Marie Mendiola). Mayte urodziła się w 1951 roku a Maria w 1952.

Wszystko zaczęło się w 1977 roku. Mayte zaczęła wtedy pracę w balecie. Tam właśnie poznała Maria. Obie panie zdecydowały się opuścić balet i zacząć pracować na własną rękę. Przypadkiem trafiły do klubu nocnego, gdzie dały przepiękny występ. Niestety, tydzień później, straciły tam posadę, ponieważ, zdaniem właściciela klubu były zbyt eleganckie.

Ale dziewczyny ani myślały się poddać. Zaczęły występować w hotelu "Tres Islas" położonym na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura. Szybko zyskały sympatię a ich występy cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dziewczyny tańczyły flamenco i śpiewały tradycyjne hiszpańskie piosenki, ciesząc oczy i uszy turystów.

17 stycznia 1977 roku, ich występ zobaczył Leon Deane, pracownik RCA record z Hamburga. Zaprosił obie dziewczyny do Hamburga, gdzie zaczęły one próby z producentem i kompozytorem Rolfem Soja. Wszystkich zachwyciły głosy obu pań i klika dni później panie wydają pierwszy singiel Yes Sir, I Can Boogie Dziewczyny zaczęły występować jako Baccara (Baccara to gatunek róży)

Piosenka Yes Sir, I Can Boogie zdobyła od razu wiele list przebojów. W przeciągu 8 tygodni Baccara wspięła się na szczyt niemieckich list przebojów. Sprzedaż singla sięgnęła 16 milionów egzemplarzy. W styczniu 1978 roku dziewczyny wylansowały kolejny przebój Darling

Kolejny singiel Sorry, I'm a lady również trafił na niemieckie listy przebojów. W listopadzie 1977 roku ukazał się pierwszy album Baccary Baccara, na którym znalazły się przeboje: Yes Sir, I Can Boogie oraz Sorry, I'm a lady. Album zyskał tytuł złotej, podwójnie złotej platynowej oraz podwójnie platynowej płyty. Drugi album zespołu ukazał się w roku 1978 Light my Fire. Znalazły się tam takie przeboje jak: Parlez-vous francais, La Bamba, My Kisses Need A Cavalier, Adelita, Darling. Trzecia płyta, Colours, ujrzała światło dzienne w 1979 roku, a usłyszeć tam można było między innymi: Ay Ay Sailor, One, Two, Three, That's Life, Body Talk.

Baccara wzięła udział w 8 edycji festiwalu piosenki (Yamaha World Popular Song Festival ), który odbył się w Tokio 11 listopada 1977 roku, reprezentując Niemcy Zachodnie. W 1978 roku reprezentowały Luxemburg na Eurowziji w Paryżu. Zajęły 7 miejsce a utwór jaki wykonały to Parlez-vous francais

W styczniu 1979 roku kolejny przebój trafia na listy przebojów. Jest to The Devil Sent You to Lorado. W 1978 ukazał się album-kompilacja The hits of Baccara. Dziewczyny pojawiały się regularnie w różnych programach telewizyjnych, szczególnie w takich państwach jak: Niemcy, Hiszpania oraz Wielka Brytania.

W roku 1981 sprawy zaczęły przybierać zły obrót. Nowy singiel Sleepy Time Toy został wycofany ze sprzedaży, ponieważ Maria narzekała, że jej glos nie brzmiał wyraźnie na singlu. Zatrudniła nawet prawnika, który reprezentował ją w sprawie przeciwko wytwórni płytowej. Mayte zupełenie nie rozumiała całego zamieszania, twierdząc, że to jej głos był zawsze wiodący.

Niestety, nie osiagnięto porozumienia z wytwórnią płytową i dziewczyny zaprzestały współpracę z Rolfem Soja. Baccara nagrała singiel Colorado i czwarty album Bad Boys z inną wytwórnią. Producentem został Graham Sacher. Niestety, album nie odniósł sukcesu. W 1981 roku nastąpił koniec Baccary. Dziewczyny zajęły się karierą solową, niestety bez sukcesu.

W 1983 roku powstaje New Baccara. Do Mayte dołączyła Australijka Jane Comerfold. Jednak tylko na rok. Po roku Gina T zastępuje Jane. Nagrały takie przeboje jak: Fantasy Boy, Call Me Up, Touch Me oraz nową wersje Yes Sir, I can Boogie oraz Sorry I'm a Lady.
W 1999 ukazał się album BACCARA 2000. W nagraniu wzięły udział Mayte Mateus i Christina Sevilla. Na albumie znalazła się nowa wersja Yes Sir, I can boogie, kilka nowych nagrań np Carino, The clapping song oraz stare nagrania: Sorry, I'm A Lady, Parlez-Vous Francais?

W 1985 roku Maria Mendiola założyła swój zespół New Baccara, który potem zmienił nazwę na Baccara . Śpiewała razem z Marissą Perez (Maryse Peres). Zespół występował głównie w Niemczech. Maria wciąż występując z Marissą jako Baccara, w roku 1999 wydała płytę Made in Spain. Na płycie znalazła się taneczne wersje przebojów Yes Sir, I Can Boogie, I'm a Lady oraz kilka nowych hiszpańskich piosenek. W 2000 roku wydano kolejny album Face to Face, na którym znalazły się nowa wersja przeboju Cara Mia, nowa piosenka I want to be in love with somobody oraz bonus Sorry I'm a Lady.

W tym samym roku dziewczyny wydały także hiszpańskojęzyczną kompilację Lo Mejer de Baccara, na której znalazło się 15 piosenek, m.in Sorry, I am a lady. A wracając do Baccary z Mayte: Cristine Sevilla opuściła zespół. Zastąpiła ją Paloma Blanco. Podobno wciąż nagrywają.

Linki:
http://www.eurodancehits.com/baccara.html
http://www.czejarek.pl/baccara.htm

Skomentuj artykul na forum!:

Rozmiar: 2861 bajtów


Rozmiar: 22535 bajtów

Uwaga Dj radiowii inni !! Wykorzystujac zawarte na tej stronie informacje podajce zrodlo, z ktorego czerpiecie :)