Herreys

Rozmiar: 27404 bajtów

Albumy:
Diggi-Loo Diggi-Ley 1984
Crazy People 1985
Not Funny 1985
Different I's 1986
Live in Tivoli 1987
Best Of (tylko w Polsce) 1986
eleóDär vindarna möts 1995
Herreys Story 1995
Gyllene Hits 2002

Wazniejsze single:
Crazy people - pierwsza wersja - 1981 roku, obecnie pochodzi z 1984
Diggi-Loo Diggi-Ley 1984
People say it's in the air- 1985
Mirror mirror 1984
Kall som is- 1984
Why, Why 1984
Sommerparty- 1985
Why (are we afraid)1985
Chinese Temptation 1986
Who's Responsible- 1990 (Richard solo)
Opna dina ogon- 1995
Hanna-1995

Opracowanie: Elfka i Kami


Biografia:
Zespół Herreys to trzej sympatyczni bracia ze Szwecji: Per (ur. 09.08.1958), Richard (ur. 19.08.1964), Louis (ur. 03.11.1966)

Pewnego dnia, 7-letni Richard przebywał z ojcem w Hiszpanii i będąc na spacerze, usłyszał dźwięki flamenco dobiegające z jednej z restauracji. Richard wsłuchując się w muzykę zaczął tańczyć, przyciągając uwagę gości restauracji. Nieco wcześniej, Per zainteresował się gitarą i zaczął tworzyć własne piosenki. Wszystkie dzieci wykazywały talent do muzyki, tańcu i śpiewu i zaczęły uczęszczać na zajęcia artystyczne. Kilka lat później, trzej bracia oraz ich siostra Marie wystąpili po raz pierwszy dla szerszej publiczności. A miało to miejsce w Kościele Mormońskim. W połowie lat 70-tych rodzina zainwestowała w sprzęt muzyczny i wyjechała do Danii, gdzie mieli występować w letnich restauracjach. Jednak plany niezbyt udały się braciom. Bracia wrócili do Szwecji i dalej uczyli się. W 1976 roku Marie odchodzi z zespołu. Bracia dalej pracują wspólnie, gorąco zachęcani przez rodziców

W 1981 roku rodzina zdecydowała się na wyjazd do Los Angeles aby dać swoim dzieciom jak najlepsze możliwości wykształcenia. Louis i Richard uczęszczali tam do Dupree Dance Academy, najlepszej szkoły w Hollywood Zanim rodzina przeprowadziła się do Los Angeles, nawiązali oni kontakt z Bertem Karlssonem. Bert Karlsson był producentem i właścicielem studia nagrań w Skara. Zainteresował się zespołem, ponieważ zauważył talent braci. Louis i Richard odwiedzili Szwecję w czasie wakacji i razem z Per'em pojechali do Skary aby nagrać longplay. Zrobili to na własny koszt. W 1984 Bert zgłosił udział braci na festiwalu 'Melodifestival' (eliminacje do Eurowizji). Per wysłał 3 piosenki do konkursu. Ostatecznie, piosenki Pera nie znalazły się na konkursie. Musieli wybrać pomiędzy Diggi-Loo, Diggi-Ley oraz Kall som is. Idąc za radą ojca, wykonali piosenkę Digg-Loo, Diggi-Ley. Ta piosenka przyniosła im zwycięstwo w eliminacjach krajowych i otworzyła drogę na Eurowizję.

Bracia przybyli do Luxemburgu wcześniej aby dokładnie przygotować się do tak ważnego dla nich występu. Cały czas otaczały ich tłumy dziennikarzy. Nie mieli zbyt dużo wolnego czasu dla siebie, bo albo udzielali wywiadów albo ćwiczyli przed występem. I tak nastał dzień 05.05.1984 roku. Wszystko działo się w Luxemburgu. Właśnie wtedy kariera Herreys zaczęła się na dobre. Piosenką Diggi Loo, Diggi Ley wygrali konkurs Eurowizji. Od tej pory życie braci zmieniło się. Zaczęły się wywiady, koncerty, spotkania. Narodziła się nowa gwiazda. W 1984 ukazuje się album Diggi-Loo Diggi-Ley. Powstała zarówno wersja angielska jak i szwedzka. W tym samym roku ukazał się maxi singel Varje liten droppe regn

Na początku 1985 roku zespół wydaje album Crazy People, później album Not Funny Grupa koncertuje w Skandynawii, Holandii, oraz w byłym ZSRR. W 1985 wygrywają Grand Prix na 22 Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Piosenka, która przyniosła im zwycięstwo to Summerparty. W październiku wracają do Polski na 6-dniowe turne po największych miastach kraju.
W 1986 roku Herreys rozstali się z Bertem Karlssonem, który był ich producentem i właścicielem studia Mariann. Herryes podpisali kontrakt z Laser Music, wytwórnią płytową z Berlina. Wynikiem współpracy jest kolejny album Different Is Jest to pierwsza płyta na której znajdują się utwory napisane wyłącznie przez Herreys. W tym roku zespół nagrywa też płytę dla fanów z Polski. Jest to The best of Herreys W 1987 roku, Louis decyduje się odejść z zespołu i wypełnić swą misję dla Kościoła. Jeusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (kościół Mormoński) w USA. Ostatni wspólny koncert, w Tivoli (park rozrywki w Kopenhadze), który miał miejsce 27 lipca, został nagrany i wydany na płycie Live in Tivoli. Kiedy Louis powraca, zespół ponownie zabiera się do pracy. Zaczynają pracę nad nowym albumem. W 1995 roku wydają Där vindarna möts. Utwory z albumu są autorstwa braci Herreys, a produkcją zajął się Louis. W tym samym roku wydana zostaje kompilacja na CD Herreys Story zawierająca ich wcześniejsze utwory.

W lipcu 2002 Herreys wydają nowy album Gyllene Hits Jest to kompilacja ich największych przebojów. Wydanie kompilacji zbiegło się z turne zespołu po Szwecji.

Ciekawostki o braciach:

Richard Herrey
to najlepszy tancerz w zespole. Wystąpił nawet w 7 odcinkach popularnej serii z lat 80-tych FAME. Wystąpił także gościnnie w filmie Staying Alive obok Jonha Travolty. Richrad gra także na klarnecie, perkusji i gitarze. W roku 1989 nagrał singel solowy pt: Who's responsible W 1997 roku przetłumaczył musical West Side Story na język szwedzki. Zajął się produkcją i zagrał jedną z głównych ról. Musical był wystawiany przez dwa lata w Oscarsteater w Sztokholmie i otrzymał wiele nagród.

Louis Herrey
Najmłodszy z braci. Nie tylko muzyka była dla niego pasją. Uwielbiał odrabiać zadania domowe, a szczególnie pasjonował się astronomią i matematyką. Uczęszczał do szkoły w Beverly Hills, przez dwa lata uczył się w Duprée Dance School w Los Angeles. Loius tańczy, śpiewa, pisze teksty i komponuje. Zajął się także produkcją albumu Om vinderna möts. Gra na gitarze, perkusji oraz na trąbce. Louis był też nauczycielem w szkole w Getteborgu (International School of the Gothenburg Region).

Per Herrey
Najstarszy z braci. W wieku 14 lat napisał swoją pierwszą piosenkę Old Uncle Pow. Kupił też gitarę i grywał popularne wtedy piosenki. Wkrótce zaczął pisać więcej piosenek i interesować się innymi instrumentami oprócz gitary. Gra też na skrzypcach i na pianinie. Ukończył też Instytut Prawa na uniwersytecie w Geteborgu. Pracuje również jako adwokat.


Linki:
herrey.org
http://www.geocities.com/herreyhome/

Skomentuj artykul na forum!:

Rozmiar: 2861 bajtów


Rozmiar: 22535 bajtów

Uwaga Dj radiowii inni !! Wykorzystujac zawarte na tej stronie informacje podajce zrodlo, z ktorego czerpiecie :)