The Bangles

Rozmiar: 27759 bajtów

Albumy:
The Bangles (EP) 1982
All Over the Place 1984
Different Light 1985
Everything 1988
Greatest Hits 1990
Doll Revolution 2003

Wazniejsze single:
Getting Out Of Hand (1981)
The Real World (1983)
Hero Takes A Fall (1984)
Going Down To Liverpool (1985)
Manic Monday (1985)
If She Knew What She Wants (1986)
Going Down To Liverpool (reedycja) (1986)
Walk Like An Egyptian (1986)
Walking Down Your Street (1987)
Following (1987)
Hazy Shade Of Winter (1987)
In Your Room (1988)
Eternal Flame (1989)
Be With You (1989)
I'll Set You Free (1989)
Everything I Wanted (1990)
Walk Like An Egyptian (reedycja) (1990)
Something That You Said (2003)
Tear Off Your Own Head (2003)
I Will Take Care Of You (2003)

Opracowanie: Elfka


Biografia:
W 1980 roku Susanna Hoffs odwiedziła siostry Peterson (Debbi i Vicki). Dziewczyny szybko odkryły, że mają podobne muzyczne zainteresowania: od The Beatles aż po Mama's and the Papa's. Panie postanowiły założyć zespół. Dziewczyny grały na instrumentach i śpiewały. Wkrótce do zespołu dołączyła Annette Zalinskas. Dziewczyny zaczęły występować w klubach, grając muzykę nawiązującą do lat 60-tych. Zespół z początku nazywał się The Colours potem Supersonic Bangs, w końcu przyjął nazwę Bangs.
Singel Getting Out Of Hand, sprawił, że dziewczyny pojawiły się na antenie radiowej. Okazało się wtedy, że istnieje inna grupa The Bangs, z New Jersey. Owa grupa, zagroziła dziewczynom, że pozwie je do sądu, jeśli nie zaprzestają one używać nazwy The Bangs. Tak więc panie zmieniły nazwę zespołu po raz kolejny, tym razem na The Bangles. Zespołem zainteresował się łowca talentów Miles Copeland.
Zespół podjął współpracę z Copeland'em. Dziewczyny nagrały płytę z pięciona piosenkami, zatytułowaną The Bangles Było to w maju 1982 roku.

W 1983 roku kariera zespołu stanęła pod znakiem zapytania. Filia IRS, Faulty Products (oni to właśnie wydali pierwszą płytę EP Bangles) zwinęła interes a Annette Zalinskas odeszła z zespołu. Zastąpiła ją Michael Steele. Rok później, zespół zaczął współpracę z CBS Colubmia Records. Producentem został David Kahne. W kwietniu 1984 ukazał się album All Over The Place. Single Hero Takes A Fall oraz Going Down To Liverpool zagościły w rozgłośniach radiowych i cieszyły się sporą popularnością.
Kolejny album, Different Light przyniósł zespołowi popularność. Pochodzą z niego takie przeboje jak: Manic Monday, If She Knew What She Wants oraz Walk Like An Egyptian Piosenka Walk Like An Egyptian trafiła na szczyt listy Billboardu. Zespół wyruszył na trasę koncertową. Dziewczyny zdobyły wiele nagród, m.in Najlepszy Singel Roku, Nagroda MTV za Najlepsze Video (za piosenkę Walk Like An Egyptian).
W 1987 roku zespół zaczął współpracować z Rickiem Rubin'em. The Bangles nagrały cover przeboju Simons & Garfunkle'a Hazy Shade Of Winter Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Less Than Zero. Wydana na singlu, stała się kolejnym przebojem zespołu.
Latem 1987 roku zespół wyruszył w kolejną trasę koncertową. Podczas koncertów dziewczyny prezentowały nagrania ze swoich albumów oraz 4 nowe piosenki, mające znaleźć się na kolejnym albumie: Happy Man Today, I'll Set You Free, Be With You oraz Crash and Burn. Trasa koncertowa okazała się dużym sukcesem.
W styczniu 1988 zespół zaczyna pracować nad kolejnym albumem. Dziewczyny zerwały współpracę z Davidem Kahne i zaczęły pracować z Davittem Sigersonem.
Zespół skoncentrował się na pracy nad nowym albumem. W październiku ukazuje się trzeci album grupy Everything Album ma mocniejsze rockowe brzmienie. Wszystkie piosenki zostały napisane przez członkinie zespołu.
Na płycie Everything znalazły się takie przeboje jak In Your Room oraz ballada Eternal Flame. Eternal Flame dotarło do pierwszego miejsca listy przebojów Billboardu. Niestety, w grupie zaczęło dochodzić do nieporozumień, członkinie zespołu były niezadowolone z faktu, że media w sposób szczególny wyróżniały Susanne Hoffs. Dziewczyny zaczynały czuć się niedoceniane, tym bardziej, że od początku istnienia grupy zakładały, że nie będzie w zespole jednej prowadzącej wokalistki. Wkrótce też po tym, jak Eternal Flames trafił na listy przebojów, dziewczyny podpisały kontrakt z Stiffel-Phillips, stosunkowo nową firmą spoza Los Angeles. Jednak ta zmiana nic nie zmieniła w zespole. Podczas gdy Miles Copeland (z którym dziewczyny zerwały współpracę) interesował się zespołem jako całością, Stiffel-Phillips był zainteresowany Susanna Hoffs jako artystka solową. Napięcie w zespole narastało, przerwano nawet trasę koncertową. Wierzono jeszcze, że zespół potrzebuje czasu, że powróci do koncertów i do nagrywania nowej płyty. Niestety, wkrótce Susanna Hoffs i Michael Steele zwołały spotkanie zespołu podczas którego ogłosiły swoje odejście z zespołu.

W maju 1990 roku ukazała się składanka Greatest Hits. Znalazły się na niej wszystkie przeboje zespołu oraz 3 piosenki spoza albumów. Składanka sprzedawała się dobrze w USA, a w Wielkiej Brytanii płyta znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt.
Członkinie zespołu pracowały samodzielnie, a album zespołu Different Lights wciąż bardzo dobrze się sprzedawał. W lipcu 1994 płyta zyskała miano platynowej płyty.
W kolejnych latach, Susanna Hoffs zajęła się karierą solową, Vicki, Debbie i Michael występowały w różnych zespołach. Mimo różnych propozycji od różnych wytwórni, dziewczyny nie zdecydowały się na reaktywację The Bangles. Jesienią 1998 roku Susanna i Debbi poczyniły pewne kroki, które mogły poprowadzić do reaktywacji grupy. Zaczęły wspólnie pisać piosenki. Szło im to tak dobrze, że wkrótce dołączyła do nich Vicki Peterson. Niedługo potem Mike Myers i Jay Roach (mąż Susanny oraz reżyser Austin Powers) poprosili trzy dziewczyny o napisanie piosenek do ścieżko dźwiękowej do Austin Powers: The Spy Who Shagged Me.
Stworzyło to doskonałą okazję aby Michael Steele powróciła do zespołu. Wkrótce nowa piosenka została napisana, a cztery dziewczyny z Bangles były w studiu nagrań. Nagrały piosenkę Get The Girl. Piosenka została napisana przez Susanne i Vicki.
We wrześniu 1999 dziewczyny zdecydowały się reaktywować The Bangles. Zaczęły pisać piosenki, a także pojawiły się w Hollywood Bowl na koncercie poświeconym grupie The Beatles, gdzie ześpiewały sześć piosenek legendarnego zespołu. W lipcu 2000 roku oficjalnie ogłosiły powrót zespołu. Towarzyszyła temu trasa koncertowa. W 2003 roku ukazał się album zespołu Doll Revolution. Znalazły się tam takie piosenki jak: Stealing Rosemary, Ride the Ride, Nickel Romeo, Something that You Said.


Linki:
oficjalna strona the Bangles
http://www.banglesdiscography.co.uk/
http://en.wikipedia.org/wiki/Bangles

Skomentuj artykul na forum!:

Rozmiar: 2861 bajtów


Rozmiar: 22535 bajtów

Uwaga Dj radiowii inni !! Wykorzystujac zawarte na tej stronie informacje podajce zrodlo, z ktorego czerpiecie :)